קופה רושמת - לינט

קופה רושמת

קופה רושמת מחשבת את התשלומים המבוצעים בעת ביצוע המכירה בבית העסק. היא אף מספקת את הקבלה ללקוח. במידה והתשלום נעשה במזומן המוכר מחזיר עודף מתוך המגירה הנמצאת מתחתיה. במגירה אף מניחים את אמצעי התשלום האחרים, צ'קים, אשראי וכדומה. קופה יכולה לעבוד בצורה מכאנית או אלקטרונית. בבית עסק קטן יש קופה אחת ובחנות מכירות גדולה מספר רב של קופות רושמות ממוחשבות הניצבות בעמדות שנבחרו לכך. כולן מחוברות ברשת אחת, ובנוסף, לתוכנת הנהלת חשבונות ולמערכת לניהול מלאי.

קופה רושמת מודרנית היא בעלת מהירות תגובה מהירה. בסופרמרקט שבו יש לחץ רב של לקוחות על כל עמדה יש חשיבות לכך שכל לקוח עם עגלה מלאה יעבור במהירות ויפנה מקום לבא אחריו. היא מסוגלת לסרוק במהירות את הברקוד הנמצא על  כל מוצר. היא מחוברת למשקל צמוד אשר מתרגם את המחיר של המוצרים בתפזורת אל התעריף המדויק. במודרניות ביותר יש מסך מגע המקל עוד יותר על ההקלדה, וכך, העבודה נעשית מהירה יותר. כל הנתונים נרשמים במדויק בחשבון המוגש ללקוח.

היתרונות שבקופה

ניתן לשקלל באמצעותה את מחירי המוצרים במבצע, ומשום כך, ניתן בקלות לערוך מבצעי מכירות מפתים. חשיבות רבה יש לניהול מלאי. ניתן להזין לתוכה את הפריטים המגיעים לחנות ודרכה ניתן לדעת על כמותם. יש לכך חשיבות לגבי הזמנת מוצר שאוזל, לגבי מוצר שאינו נמכר וכדומה. במוצר שאין לו ביקוש יש אפשרות לטפל במספר דרכים: להזיזו למקום בולט או להורידו מהמדפים ולשלוח אותו חזרה ליצרן או המשווק. בעזרתה ניתן לבצע גם מעקב אחר נוכחות של עובדים,

חשיבות נוספת היא ביכולתה לעקוב אחר התנהגות והתנהלות הלקוחות בכל מה שקשור להרגלי קניה. ניתן לעקוב באופן פרטני על כל לקוח קבוע ולנתח את נתוני הקניה שלו ושל האחרים כדי להסיק מסקנות אופרטיביות לגבי  תכנון מערכי מכירות בחנות. כל יישום לקחים שמגיע על בסיס נתונים שלה יכול להגדיל מכירות ולתרום לשורת הרווח הסופית. כך, כל הפונקציות  הללו מסייעות בניהול הכללי. מומלץ לרכוש קופה רושמת איכותית המיוצרת על ידי יצרנים בעלי מוניטין והמשווקת ומותקנת על ידי מומחים מטעמם.

קריאה נוספת