קייטרינג על האש

קייטרינג על האש – ליצור תפריט נכון ומגוון

כשאנחנו יוצרים תפריט ייחודי לאירוע, תפריט על בסיס מטבח מסוים, אז באופן טבעי אנחנו צריכים לקחת בחשבון שלא כל האורחים שלנו באירוע, בהכרח יאהבו אותו, בהכרח ימצאו בו משהו לאכול. לכן אנחנו צריכים להכניס אל תוך התפריט גם דברים נוספים, כאלה שכולם יוכלו ליהנות מהם.

אחת כמה וכמה נכון הדבר כשאנחנו מזמינים תפריט מחברת קייטרינג על האש. כפי שאנחנו יכולים להבין, מדובר בתפריט מבוסס בשר ברובו, זה הרעיון של קייטרינג בשרי על האש. הוא יכלול סטייקים, המבורגרים, נקניקיות, אסאדו ועוד מגוון רחב של מאכלים מסוגים שונים. העניין הוא, כפי שאנחנו יודעים, יש לא מעט אנשים שאינם אוכלים בשר ויש כאלה שלא אוכלים דברים מסוימים שנמצא בתפריט בלי קשר לשאלה אם זה בשר או לא.

אנחנו לא יכולים להתאים את התפריט באופן אישי לכל אחד, אך אנחנו יכולים לייצר תפריט שיש בו מספיק מנות אשר מרבית האנשים יוכלו ליהנות מהם או במילים אחרות, שיהיה זה תפריט שיפנה למכנה רחב ככל שניתן, בין אם מדובר באנשים שאוכלים בשר ובין אם מדובר באנשים שאינם אוכלים בשר.

כיצד בונים תפריט כזה

ראשית, אנחנו צריכים לבחור בשרים מוכרים לצד בשרים פחות מוכרים ויותר מיוחדים. כך מי שאיננו רוצה להתנסות בבשרים שהוא לא מכיר, יוכל ליהנות גם הוא מהתפריט הבשרי.

שנית, אנחנו צריכים לספק מנות שאינן על טהרת הבשר. אלו יכולות להיות מנות צמחוניות לגמרי או מנות על טהרת דגים. הרעיון הוא לייצר אופציה גם למי שלא אוכל בשר ליהנות מהתפריט. אנחנו יכולים להציע להם סלטים, פסטות, דגים ועוד מגוון מנות נוספות.

שלישית, חשוב שיהיו מנות שיהיו מותאמות לילדים. הכוונה לשניצלים, המבורגרים, נקניקיות וכן פסטות. מאחר ולא כל הילדים אוכלים סטייקים ומנות בשר "כבדות" לכאורה, אז צריך לספק להם מנות שהם ירצו לאכול וכן מנות שההורים שלהם יסכימו שהם יאכלו.

כל זה כמובן בלי קשר למנות הראשונות או למנות אחרונות שצריכות להיות מגוונות וייחודיות עם מגוון רחב של פריטים שונים.

קריאה נוספת