החשיבות של ייעוץ משכנאות

בשנים האחרונות הולך וגובר הדיבור על חשיבותו של שירות ייעוץ משכנתאות בטרם לקיחת משכנתא. בהתחלה, מתקבלת עצה זו בספקנות. למה שאדם פרטי יפעל למעני?  הרי הוא בטח רוצה את העמלות לעצמו! כך נוטים לחשוב רבים באוכלוסייה. הלכה למעשה, אתם יכולים לשאול את עצמכם את אותה השאלה גם בנוגע לבנק – וכי למה שהבנק יפעל לטובתכם?

המחשבה התמימה גורסת כי לבנק אין אינטרסים פרטיים וכי הוא פועל למען הציבור. ובכן, מחשבה זו מתאימה אולי למאפיינים של ימי הקמת המדינה ולימים בהם המדינה התאפיינה ביותר תכונות סוציאליות ופחות תכונות ניאו ליברליות. כיום, הבנק, כמו כל גוף כלכלי אחר, פועל למען הרחבת המשאבים הכלכליים שלו ונחשו מי הם הלקוחות העיקריים? נכון מאד, אתם.

הלכה למעשה, כשאתם מגיעים לבנק לקבל שירותי ייעוץ משכנתאות מאחד מהנציגים של

קבלת מפתח

הבנק, אתם לא מקבלים שירותי ייעוץ הפועלים לטובתכם האישית. שירותי הייעוץ הניתנים לכם על ידי הבנקאי או יועץ המשכנתאות פועלים עבור גוף אחד, זהו הבנק עצמו. גם בבנק עצמו פועלים יועצי משכנתאות וכלכלנים המכירים את מסלולי המשכנתא השונים ויכולים לראות שנים קדימה את האופן בו תשלום המשכנתא החודשי ישפיע על אורח החיים שלכם. השיקולים העומדים לנגד עיניו של יועץ המשכנתאות הם הבונוסים שהוא יקבל כאשר יצליח לגייס זוגות תמימים שאינם מתמצאים במשכנתא ומאמינים לייעוץ של הבנק.

על מנת לדעת טוב יותר מי נגד מי, עליכם לכל הפחות לנסות להשוות בין שירותי ייעוץ משכנתאות שונים הניתנים על ידי בנקים שונים. די בהשוואה בין שלושה סוגי בנקים עיקריים כדי להבחין בהבדלים. יתרה מכך, אם תדעו לשאת ולתת – תגלו שיועצי המשכנתאות פתאום מתקפלים ומבינים שאתם עתידים להתווכח אתם על ההצעה.

על מנת לקבל את ההצעה החכמה ביותר, פנו כבר מעכשיו לשירותים של ייעוץ משכנתאות הניתנים על ידי גורמים פרטיים. במקום לעמוד מול הבנק כשאתם מרגישים חסרי ביטחון ולא יודעים כיצד להתנהל בין ההצעות השונות, שירותים של ייעוץ משכנתאות הניתנים על ידי גורם פרטי אולי יעלו לכם מעט, אבל הם בטח לא יעלו לכם המון.

קריאה נוספת