עורכי דין תעבורה

המדריך להוצאת רישיון נשק בישראל

מדינת ישראל היא מדינה בה התחום עלול להיראות לעיתים ממש לא מובן. הרי כמעט כל אזרח ישראלי אחז בנשק ביד, כמעט כל אזרח ישראלי עשה מטווחים בצבא, כך שבאופן כללי הספורט הזה לא תפס תאוצה במדינה בה רבים כל כך מבקשים לשכוח את מה שאלו המאוהבים בכלי נשק רוצים להנכיח.

מדינת ישראל, כמו במדינות רבות בהן השימוש בכלי נשק עבור שימוש פרטי נמצא בסימן שאלה, הגדירה עשרות תקנות בחוק שימנעו שימוש שלא כשורה בכלי הנשק הזה. החל מהצבת תנאים לגיל ממנו ניתן להתחיל לבקש רישיון לאחזקת כלי נשק ועד לתנאים בהם מותר לקבל את האישור הנכסף.

לא פעם אנחנו מוצאים את הלקוחות שלנו מבולבלים ולא בטוחים בלשון החוק. לכן אנחנו רוצים להבהיר את התמונה לאורך המאמר הבא. אנחנו יודעים כי לא נוכל לתת מענה לכל השאלות, אבל אנחנו בטוחים כי נצליח לענות לפחות על חלק מהשאלות העלולות לעלות בנושא.

זה לא הגיל זה התרגיל

רישיון נשק הוא לא דבר שניתן להוציא בכל גיל בישראל. במידה ואנחנו מדברים על אזרחים יוצאי שירות צבאי הגיל בו מותר להוציא רישיון נשק עומד על 21. במקרים של אלו שסיימו שירות לאומי אנחנו מדברים על הוצאת רישיון נשק בגיל 27. לעומת זאת, תושבים שאינם אזרחי ישראל יכולים במקרים מסוימים להוציא רישיו נשק בגיל 45.

מי יכול וזכאי להוציא רישיון נשק בישראל

כאן חשוב כמובן להבהיר כי העובדה שירית פעם או פעמיים בשירות הצבאי לא אומר שתקבל נשק גגם באזרחות. אמנם אלו העובדים בתחומים הדורשים שימוש בנשק כמו אבטחה למשל, מקבלים לעיתים רישיון נשק המותאם ומוגבל רק לעת עבודתם.

במידה ואנחנו מדברים על רישיון נשק ארוך טווח לאורך זמן, אנחנו מדברים על תהליך בו עליכם להוציא אישור מרופא המשפחה על בריאות תקינה, מהמשטרה כמובן, כדי להוכיח שאין על שמכם תיק פלילי או רישום פלילי ישן. עליכם יהיה להסביר בצורה קוהרנטית ועניינית מדוע אתם מעוניינים להוציא רישיון נשק.

לצורך העניין, עבור תושבים בישובים מבודדים וכיוצא באלו, בהם יש לעיתים חשש לחיי אדם, יותר קל להוציא רישיון נשק שישמש בתור הגנה עצמית. זאת לעומת אלו המעוניינים להוציא רישיון נשק מתוך רצון לקחת חלק בספורט היריה והקליעה למטרה.

שימו לב כי אתם לא משחקים עם החוק

מדינת ישראל היא מקום נפיץ בו הכל עלול להתרחש ממש בכל רגע. אנחנו ממליצים לכם בכל פה לא לשחק עם החוק. אמנם הבירוקרטיה הישראלית עלולה להיות לא פשוטה, אבל מטרתה בסופו של יום להגן עליכם ועל כל אזרח ואזרח.

שימו לב כי אתם ממלאים את כל המסמכים ועוברים את התהליך באופן מסודר כדי לא למצוא את עצמכם במצב לא נעים מול רשויות אכיפת החוק. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *