המדריך לבחירת מצבר שנפ לרכב

הדרך הטובה ביותר להסביר את המשמעות של מצבר לרכב, היא להמשיל אותו ללב של בן אדם. אם הלב לא עובד, הגוף לא יתפקד ובמילים אחרות, אי אפשר לחיות בלי לב תקין. זה נכון גם לגבי מצבר לרכב.

כל רכב, בין אם מדובר ברכב פרטי, רכב מסחרי, משאית, אוטובוס וכלי רכב אחרים, חייב שיהיה לו מצבר תקין, אחרת לא יהיה ניתן לעשות בו שימוש. הסיבה לכך היא פשוטה, המצבר הוא סוללה שמפעילה את מערכות החשמל ברכב. ברגע שהוא לא עובד, לא ניתן להתניע אותו ועל כן, אי אפשר להפעיל אותו.

מה אנחנו צריכים לדעת על מצברים לרכב

ישנן חברות שונות שמוכרות מצברים לרכב, אך אין ספק מצבר שנפ נחשב לטוב ביותר. הוא נמצא בשימוש של מיטב חברות הרכב בעולם, בין אם מדובר ברכבים לשימוש פרטי, מסחרי וכן רכבי מירוץ משתמשים במצבי שנפ (מותאמים כמובן לסוג ואיכות הרכב).

בעיקרון, מצבר שנפ כמו מצברים רבים אחרים, אמורים להחזיק בין שנתיים לארבע שנים. בתקופה זו המצבר אשר מתרוקן לאט לאט, עד שלא נשאר בו דבר ואי אפשר לעבוד איתו יותר. במקרה כזה, אנחנו לא נוכל להתניע את הרכב ולהשתמש בו. ברוב המכוניות היום, אפשר לראות בעזרת נורית אזהרה מתי המצבר עומד להתרוקן או התרוקן ויש צורך להחליף אותו.

עוד נקודה שחשוב לדעת על מצברים באופן כללי, אנחנו צריכים לקנות מצבר מותאם לרכב שלנו. בדרך כלל מדובר על מצבר 50-55 אמפר. זה המצבר הקלאסי. ישנם רכבים הזקוקים למצברים יותר חזקים, זה תלוי בגודל המנוע ועוצמת הרכב.

איפה וכיצד קונים מצבר לרכב

בין אם זה מצבר שנפ ובין אם זה מצבר של חברה אחרת, עלינו לקנות מצבר מקורי, חדש ומלא. זה חשוב, מאחר ואם נקנה מצבר ממוחזר או ישן, ייתכן מאוד שהוא לא יחזיק מעמד שנתיים עד ארבע שנים, אלא הרבה פחות. אנחנו יכולים לוודא שהמצבר חדש, בהתאם לכתב האחריות שנקבל מהמוכר ובכן אם נראה שהוא מוציא אותו היישר מהאריזה.

בעיקרון, היום אנחנו יכולים לרכוש מצברים בצורות שונות, בין היתר, אנחנו יכולים לעשות זאת ישירות דרך מוסכים, חנויות המתמחות במכירת מוצרים לרכב, וכן דרך חברות ועסקים שמשווקים אך ורק מצברים, כולל שירות מצברים עד הבית. שירות אשר מתבצע על ידי ניידת שירות שמגיע אלינו עם המצבר ביחד עם איש מקצוע אשר דואג להוציא את המצבר הישן ולהתקין את עכשיו.

כשאנחנו מבקשים לרכוש מצבר חדש, חשוב לוודא שהוא אכן מתאים לסוג הרכב שלנו, עונה להגדרה של מצבר חדש, מלא ומקורי, חשוב לקבל אחריות לשנה עד שנתיים, ובנוסף אפשר לבדוק, האם חברת הביטוח מחזירה לו עלויות עבור המצבר או שעלינו לשלם עליו בעצמנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *