לימודי nlp

טיפול NLP

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על טיפולים מסוגים שונים אשר אמורים להעניק לנו מגוון כלים להתמודדות עם סיטואציות מסוימות בחיים. טיפולים אלו באים במקביל או במקום טיפולים נפשיים וטיפולים אחרים שהיינו רגילים להשתמש בהם באופן מסורתי.

אחד מאותם סוגי טיפולים, הוא טיפול NLP. טיפול זה הפך מאוד פופולארי בשנים האחרונות, הן בעקבות עלייה בכמות המטפלים בתחום וחשיפתו של התחום לציבור הרחב, והן בעקבות הכרה של קבוצות שונות ביכולות של טיפול זה להשפיע על היבטים שונים על החיים, במצבים שונים. בלי קשר לשאלת הגיל, מין או משתנים אחרים.

לפני שאנחנו ניכנס לעניין של טיפול NLP, מה זה בדיוק וכיצד הוא יכול לעזור לנו, חשוב להדגיש כמו כל טיפול, הוא יכול לעזור לנו אך ורק אם אנחנו בוחרים לעבור אותו אצל מטפלים מקצועיים, מנוסים, שיש להם את היכולת וההכשרה המתאימה. לא כל מי שעבר קורס בסיסי או הסמכה מסוימת בתחום, יכול בהכרח להעביר טיפולים שונים בתחום. על מנת לעשות זאת, חייבים להכיר את הנושא היטב, על בוריו, לדעת כיצד לגשת למטופלים, ולדעת מה צריך להציע להם.

לימודי nlpמה זה טיפול NLP וכיצד הוא יכול לעזור לנו?

על מנת לדעת האם אנחנו יכולים להשתמש בטיפול NLP לצרכים שלנו, עלינו לדעת מה זה ומה הם הכלים שטיפול זה מעניק, האם הוא יכול לעזור לנו.

טיפול NLP בא לבחון כיצד אנחנו קולטים את העולם על פי החושים שלנו, כיצד אנחנו מתכננים להשיג את המטרות שלנו, כיצד אנחנו מציבים בפנינו יעדים ומה הם הכלים בהם אנחנו מתכוונים להשתמש בשביל שנוכל לעמוד בכל יעד ויעד, וכן כיצד אנחנו מגיבים אל העולם בעזרת שפה. איך אנחנו מבטאים את עצמנו, באילו מילים ותנועות אנחנו משתמשים, מה הם האמצעים בעזרתם אנחנו מגיבים לעולם.

אם נרצה, אפשר לתמצת את הטיפול למשפט מאוד פשוט, כיצד אנחנו קולטים את העולם, כיצד אנחנו מגיבים לעולם, ועל פי זה כיצד אנחנו קובעים את היעדים והמטרות שלנו והאם אנחנו עומדים בהם.

כך אנחנו יכולים לדעת האם הטיפול יכול לעזור לנו.

קריאה נוספת