מהם אשפתונים ולמי זה מתאים?

בתים ומשרדים, כידוע, מושפעים מכל פרט ורהיט שמאכלסים אותם כך או אחרת, בין אם זה מבחינת עיצוב ובין אם זה מבחינת תכנון או מבחינות אחרות. אנחנו יכולים לראות את זה בעת עיצוב בית חדש או בעת רכישת פריטים כאלה ואחרים לעיצוב בית קיים.

באותה מידה, גם רחובות, פארקים, ואזורים אחרים במרחב הציבורי מושפעים מכל פריט שמותקן ומאכלס אותם. החל משילוט, המשך בעצים או פרחים, וכלה בפריטים שנועדו לשמש צרכים כאלה ואחרים, כל דבר משפיע על העיצוב והתכנון של המקום. אחד מאותם פריטים הם אשפתונים.

מה זה אשפתונים ולמה משתמשים בהם?

אשפתונים, כפי שאנחנו יכולים להסיק מתוך שמם, הם פחי אשפה אשר מעוצבים בצורות ובדרכים שונות. אם בעבר היה נהוג למצוא פי אשפה פתוחים, אשר כל מה שהיה נדרש בשביל להכניס לתוכם פסולת, זה פשוט להניח או לזרוק אותה לתוכם, אזי שכיום אנחנו יכולים למצוא פחים אשר מעוצבים בצורה הרבה יותר ויפה נעימה לעין, בין אם זה מבחינת סגנון ובין אם זה מבחינת צבע.

אנחנו נוכל למצוא אשפתונים אשר מוצבים במקומות שונים במרחב הציבורי, כך למשל אנחנו נמצא אותם בפארק, רחוב, שדרה, ובכל מקום אחר. בדרך כלל הם היו סגורים, בין אם זה עם מכסה קבוע או זמני, בצבעים שונים וישתלבו בצורה יפה עם הסביבה בה אנחנו בוחרים להתקין אותם.

לפני שנסביר למי זה יכול להתאים, חשוב מאוד שאנחנו ניקח בחשבון ששימוש באשפתון כזה או אחר, נועד לא רק לצורכי עיצוב אלא גם לצרכים פרקטיים, ולכן אנחנו נצטרך לבחון את אופי השימוש שנוכל לעשות בהם וכמובן הם ייהפכו את כל מה שקשור לשמירה על סביבה נקייה, לפרקטי יותר.

למי זה יכול להתאים?

כאמור, בכל מקום במרחב הציבורי אנחנו יכולים להתקין אשפתונים ולהשתמש בהם. אנחנו יכולים וצריכים להתקין אותם בכל מקום בו יש צורך לשמור על סביבה נקייה מחד ומאידך, אנחנו רוצים למנוע מצב בו הפסולת תיערם בתוך או מחוץ לפח.

המפרט הטכני של האשפתון מאפשר לנו ליהנות מהשלכת פסולת בצורה חלקה, נקייה ומסודרת, וכן לוודא שהפסולת לא תיערם, לא תישפך מתוך האשפתון ולא תייצר תחושה לא נעימה. אנחנו יכולים למצוא אשפתונים עם מאפרה בחלק העליון שלה, כך היא תאפשר למי שמעשן לכבות ולזרוק את הבדלים במקום מסודר ולא על הרצפה.

חשוב להדגיש עוד, אם אנחנו בוחרים להשתמש באשפתונים, רצוי שנציב אותם באופן כזה שיהיה ניתן לפתוח אותו ולהוציא מתוכו את הפסולת בצורה נוחה ובטוחה, מסודרת, מבלי שאנחנו נייצר אזור מלוכלך. ישנם אשפתונים עם פתחים משני הצדדים, אשפתונים שניתן להרים אותם ולהחזיר למקום, או כאלה שיש בהם פתח מיוחד דרכו אפשר להוציא את הפסולת בצורה בטוחה ואחראית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *