עורך דין נדלן

מתי נזדקק לשירותי ייעוץ פנסיוני

אחד המוצרים החשובים ביותר עבורנו לצורך הבטחת ביטחון כלכלי בעתיד, הן תוכניות פנסיה. מדובר על תוכניות שאנחנו אמורים לפתוח בגיל צעיר, בין אם זה בעצמנו כעצמאים ובין אם זה כחלק מתנאי העסקה שלנו בתור שכירים בכל מקום עבודה, ומדי חודש להכניס לתוכן סכום כסף מסוים.

בעתיד, כאשר נצא לפנסיה נוכל לפתוח את התוכנית ולהשתמש בכסף שנמצא שם לרשותנו. כך נוכל להבטיח לעצמנו איכות חיים ברמה סבירה גם אם אנחנו לא נהנים ממשכורת קבועה כפי שהתרגלנו במשך כל התקופה בה עבדנו, וכן אם אין לנו חסכונות או תוכניות כלכליות אחרות שעומדות לרשותנו.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

על מנת שנדע איך לרכוש מוצרים פנסיוניים וכיצד להשתמש בהם בצורה נכונה, אנחנו צריכים לפנות אל חברות ייעוץ פנסיוני שיעזרו לנו בכך.  אותן חברות מעסיקים יועצים פנסיוניים, שאינם קשורים לשום חברה המשווקת מוצרים פנסיוניים, והם אמורים לעזור לנו לבחור בסופו של דבר תוכנית פנסיונית שתתאים לצרכים שלנו.

ישנם שלבים שונים בהם נוכל להיעזר בשירותיהן של חברות ייעוץ פנסיוני. אנחנו יכולים להיעזר במגוון רחב של חברות אשר פועלות בשוק זה, באופן טבעי תמיד עדיף להשתמש באותה חברה אם זה אפשרי.

איך חברת ייעוץ פנסיוני יכולה לעזור לנו?

באופן טבעי, לא כל אחד מאיתנו מבין בתחום של מוצרים פנסיונים ולא בהכרח יודע מה לעשות, איך לקנות, כמה כסף לחסוך, מה התנאים ופרטים אחרים שהם הכרחיים על מנת שנוכל להפיק תועלת מהתוכנית וליהנות מביטחון כלכלי.

חברות ייעוץ פנסיוני יכולות לספק לנו מידע רב בנושא, עוד לפני שאנחנו צוללים לתוכו ורוכשים תוכנית פנסיונית כזו או אחרת. מעבר לכך, החברות יוכלו לספק לנו מידע וכלים כיצד לעבוד מול אותן תוכניות, איך בדיוק לפעול וכיצד עלינו להתנהל מבחינה כספית, בשביל שנוכל ליהנות מסכום כסף משמעותי בחיסכון הפנסיוני שלנו.

מתי אנחנו נזדקק לשירותיהן?

ניתן להגדיר 3-4 נקודות עיקריות בהן נרצה להשתמש בשירותיהן של חברות ייעוץ פנסיוני:

הנקודה הראשונה היא כשנרצה לפתוח תוכנית פנסיונית מסוימת. אז יהיה נכון להשתמש ביועצים של חברות מקצועיות, על מנת שנוכל לקבל את המידע הרלוונטי בנושא ולדעת כיצד לפעול, איזו תוכנית לרכוש ומה אנחנו אמורים לבחון לפני כן.

הנקודה השנייה היא בכל עת כשנרצה לעשות שינוי בתוכנית, החל מהגדלת סכומי החסכון, שחרור כספים לפני המועד או כל דבר אחר. ייעוץ מקצועי יכול לעזור לנו לקבל החלטה מושכלת בנושא זה ובנושאים אחרים.

הנקודה השלישית, במידה ונרצה לשנות את התוכנית, לעבור לקרן אחרת, אז בוודאי נוכל להתייעץ עם יועצים פנסיוניים שיספקו לנו מידע על תהליך המעבר וכן כלים לבחירת תוכניות פיננסיות חדשות עבורנו.

הנקודה הרביעית, כאשר נגיע לתקופת הפנסיה, נוכל להשתמש בשירותי ייעוץ בשביל לדעת איך לשחרר את הכספים שהצטברו בתוכנית בצורה נכונה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *